نصب و راه اندازی میل سرور


از جمله مزایای شبکه امکان نصب و راه اندازی ایمیل سرور در شبکه در هنگام راه اندازی شبکه می باشد. ایمیل به یکی از مهم ترین و کاربردی ترین جنبه های زندگی تبدیل شده است. با راه اندازی ایمیل سرور دیگه نیازی به چندیدن دستگاه فیزیکی برای ارسال فکس ، چاپگرهای متعدد ، اسکنر مدارک و مستندات شرکت خود نداشته و بسیاری از کاغذ بازی های روزانه و بعضا بدون استفاده عملا حذف خواهند شد و بسیاری مزایای دیگر که وجود یک ایمیل سرور را در شرکت ها و سازمان ها ضروری نموده است.نت کارا به همین منظور با راه اندازی ایمیل سرور به روند اداری کسب و کار شما سرعت می بخشد.
به طور کلی نرم افزار های ایمیل به دو دسته Client و server طبقه بندی می شوند ، برنامه هایی مانند Outlook و Thunderbird بر روی کلاینت نصب می شوند و مشهورترین نرم افزارهای میل سرور شامل smartemail , Mdaemon , exchange server می باشند.

MDaemon :
نرم افزاری است از شرکت Alt-N که بهترین امکانات را در اختیار قرار می دهد تا بتوان یک Mail Server را به صورت POP3/SMTP راه اندازی نمود.
این نرم افزار حتی به چندین کاربر اجازه می دهد تا بر روی یک شبکه محلی (LAN) دسترسی به ایمیلها داشته و از آنها استفاده کنند، نکته قابل توجه این است که می توان حتی از یک کانکشن (مثل Dial-up یا PPP) به میل سرور دسترسی داشت.
این نرم افزار ویژگیهای بسیاری دارد که بارزترین آنها شامل موارد زیر است :
– جلوگیری از نامه های تبلیغاتی و اسپم
– فیلتر کردن متن
– لیست های ایمیل
– پشتبانی از IMAP
– پشتیبانی از چند دامنه و اکانت